Podpora COVID od ČMZRB

Veškeré informace o programech COVID na jednom místě

Tyto webové stránky průběžně upravujeme o aktuální informace.

 

Na základě vyhlášení nouzového stavu dochází v oblasti podnikání k významnému ohrožení nejen zdravotního stavu obyvatelstva, ale současně i ekonomické udržitelnosti. V současné době mnohé podniky nemohou vykonávat svoji činnost, přestože jsou vázáni pravidelnými platbami. Situace může být natolik kritická, že může dojít až k ukončení jejich činnosti.

Pracovníci Grant Thornton Advisory pracují na monitoringu státní podpory pro tyto podniky a plánují být partnerem pro postižené podnikatele ať při podání žádosti o státní podporu, či při ekonomickém, procesním či obchodní restrukturalizaci jejich podnikání.

Jiří Köhler

Head of Financial
& Data Services

Podpora od ČMZRB

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, hlavním městem Praha a komerčními bankami připravuje záruční program COVID III . Cílem tohoto programu a programů COVID I a COVID II a COVID Praha, na které se již příjem žádostí uzavřel, je ekonomická pomoc malým a středním podnikatelům, jejichž ekonomické aktivity jsou v důsledku výskytu Koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření omezené. 

 

COVID I

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) nabízí bezúročné financování živnostníkům a malým nebo středním podnikům, jejichž aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

 

 Žádosti jsou v současnosti vyhodnocovány a podávání je zastaveno.

COVID Praha

V rámci programu COVID Praha bude Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) poskytovat záruky za úvěr komerční banky spolu s finančním příspěvkem na úhradu úroků.

 

Kapacita programu COVID Praha byla po deseti minutách vyčerpaná a proto byl příjem žádostí do programu pozastaven.

COVID II

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) bude podnikatelům poskytovat záruky za úvěry komerčních bank a přispívat na úhradu úroků. Zaručované provozní úvěry návazného programu COVID II by měly podpořit okolo 10 000 podnikatelských projektů v objemu přibližně 30 mld. Kč.

 První kolo příjmu žádostí do Záručního programu COVID bylo uzavřeno.

COVID III

Vláda schválila úvěrový program pro živnostníky a firmy zasažené koronavirem Covid III. ČMZRB musí nyní vypsat výzvu. Do ní se mohou hlásit komerční banky, se kterými následně ČMZRB bude podepisovat smlouvy, podnikatelé žádost o úvěr budou vyřizovat už jen výhradně ve své bance. 

 

Podnikatelé mohou zahájit jednání o úvěru se svou bankou již nyní.

Aktuality

Již jsme pomohli

This page is presented in collaboration with Kelas s.r.o.

 

Pokud vám tyto stránky pomohou, zanechte nám prosím komentář, či se nám ozvěte na jeden z uvedených kontaktů. Uvítáme také jakékoliv připomínky pro případné zlepšení našich služeb.

Tyto webové stránky jsou momentálně ve výstavbě a budeme je průběžně upravovat.

0 Comments

Submit a Comment